Srpen 2013

Co bych....

31. srpna 2013 v 15:12 | Clair |  The Other
....dělala, kdybych mohla všechno na světě?
Jsem tu zpět i s novým článkem. Tentokrát je to z úplně jiné kapsy, než o čem píšu normálně. Vlastě nemám co tvořit, ale chci udržovat svůj blog v pochodu. Je to jednoduché jak facka.
A tak jsem stvořila článek na téma, co bych dělala, kdybych mohla cokoliv na světě.
Tady jsou moje sny.


Konečně bych odpromovala na nějaké slušné vysoké....


.....na rok bych odjela do Londýna....


....nebo no New Yorku...


.....kde bych mohla nosit všechny ty šílené DIY modely a nikde bych se nesetkávala s pozdviženým obočím a cukajcími koutky....


.......


...pořídila bych si krásný bílý prosvětlený byt....


....a mini coopera....


....a pod tím bytem bych měla okouzlující malé květinářství....


...nebo překrásnou cukrárnu....


....naučila bych se vařit minimálně jako Julia Child....


....pořídila si minimálně jeden polaroid....


....ale zároveň se stala amatérskou fotografkou s profesionálními fotografiemi....


....ach, ano málem bych zapomněla, také bych našla svého pana Božského....


....do důchodu si s nim pořídila kočičku.....


..... a měla minimálně jednu bezednou kreditní kartu.Radím vám, udělajte si taky takový seznam, uvidíte, budete až překvapení, kolik vašich snů je splnitelných. A dělajte všechno pro to, aby se váš život stal přinejmenším kopií tohohle seznamu.


Tak zase u příštího článku :*

DIY - Plátěná taška

15. srpna 2013 v 21:39 DIY - Accessories
Trvalo dlouho a jsem zpět. Bohužel. Všem pravidelným (neexistujícím) návštěvníkům se opravdu omlouvám. Soráč... :D Je docela sranda, omlouvat se takhle do větru... Upřímně, stašně se mi po vás stýskalo :D Vy neexistující :* Ale teď už k dnešnímu projektu.
Vrátili jsme se z těch všech dovolených, kde jsem měla čas hezky si rozmyslet, jaké budou moje další DIY cíle. První věc (no dobře, asi stotisícátá padesátá pátá) , kterou jsem po příjezdu udělala, šla jsem si nakoupit "suroviny". Nakupování je báječný, vždycky. Nejlíp, když svítí sluníčko. Ten "náš" obchůdek nemá skoro žádný okna a i přesto, že je tam žárovka, vžycky tam není úplně jasno. Je malinkatej, ale maj tam všecko. Vždycky to tam voní po papíru a je tam úžasnej klid. Taky si neumím představit, že by se tam nahrnulo nějak moc lidí. Když z té prosluněné ulice vejdete do toho klidu, jako by vás pohlita mírumilovná květina, která vás jenom tak ožužlá, asi jako kdybyste byli na masáži, a ještě v extázi vás vyplivne na chodník. Jdete, jdete sluníčko zase prohřívá vaši kůži, kolem vás se šinou auta, jdete, jdete, máte pocit z dobře utracených peněz a přemýšlíte nad tím, co budete dělat s tím nákupem, jdete, jdete - ale prosím vás, nezapomeňte, kde jste chtěli přejít.
V tom našem okouzlujícím obchůdku jsem si koupila i základ na můj dnešní projekt. Plátěnou tašku. Cha.
Už jsem jednu vyráběla Dominičce k narozeninám a dlouho jsem toužila po své, až se to vyplnilo. Právě DNES.
Oh, ano správně, tak vypadá. To je ona.Spáchala jsem to tzv. razítkovou metodou. Znamená to, že budete potřebovat:
  • plátěnou tašku
  • barvu na textil
  • tužku, která má na konci gumu
  • staré (klidně i nové) noviny

Ano, opravdu je potřeba, aby tam ta guma byla. Tou totiž budete tisknout. Moje už je krapet.... opotřebovaná. Když jsem byla menší, stříhala jsem tyhle konce gum a předkládala je plastovým figurkám, jakožto nesmírně lákavé dortíky. Delikatesa... Měli jste slyšet, jak mlaskali.
!!!!!!!!!!!!!!!!!! NEZAPOMEŇTE DO TAŠKY VLOŽIT NOVINY !!!!!!!!!!!!!!!!!
Jistě jste si všimli, že má taška má i nápis. Dots znamená puntíky. Tužkou si napište, jaké slovo tam chcete mít, pak si tentýž hrot namočte do barvy a obtáhněte. Nebojte, abyste se zbavili barvy, stačí tužku ostrouhat.

Teˇnamočte do barvy druhý konec tužky a otiskněte na tašku. Nevadí, že nějaký puntík bude necelistvý, taška nabyde na originalitě. Musíte si najít zbůsob, jakým otírat gumu do barvy, aby vám výsledek vyhovoval.

Výsledek by se měl ještě zažehlit, ale moje zkušenost je, že barva drží i bez zažehlení a když zažehlíte, taška obporně zhnědne. Ale nevím, třeba budete mít jinou barvu na textil...


Tak vám přeju hodně zdaru
Zase někdy napíšu (doufám)
*Clair*