Září 2013

Měsíčník - Vlasy v centimetrech - Září

29. září 2013 v 19:17 | Clair |  DIY - Beauty
Dalo by se říct, že se opičím.
Ale ona se opičila dřív!!!! Ona - moje kamarádka Doomi http://diynapady.blog.cz/.
Tak abyste rozuměli, jak to teda bylo. Obě jsme začaly s tou mánií s těmi dlouhými vlasy. Když nad tím tak přemýšlí - a nechci si nic přivlastňovat - vlastně jsem to byla já, kdo s tím celým začala. Aspoň to jako první vyřkla. Stály jsme takhle před školou, jako každý den. O něčem jsme se bavily, blá bla bla (možná o vánocích) a já jsem začala odříkávat svoje nejbližší životní cíle. Bla, tamtmo, ono, bla - a dlouhý vlasy.... Domča se napřímila, rozšířily se jí zorničky: "Jo, přesně!!!! Já taky!!!!" (nebo tak něco) No, a tak to celý začalo. Pár dní jsme okukovaly nejhezčí dlohý vlasy ve škole a pak jsem jí poslala dlouhej mejl o tom, jak by se dal zrychlit růst vlasů. A vyšel z toho ten předchozí článek!!! Potom napsala ona- a já jí do komentářů napsala svou délku vlasů. A ona teď napsala celej článek jenom o svojí délce vlasů!!!! Tak to musím udělat taky ne?!?

Každý měsíc 29. si budu měřit vlasy a napíšu vám svůj pokrok.

29. září 2013
- 31 cm
- měřeno vysouvacím metrem
- kolmo k čelu
- vlasy u pěšinky

Co jsem udělala pro rychlejší růst
- nic, protože teprve začínám


Tak 29. října opět naviděnou - s delšími vlasy!!!!!!

Dlouhé vlasy? Ano!!!!

27. září 2013 v 20:46 | Clair |  DIY - Beauty
V první řadě se vám musím z celého srdce omluvit. Že jsem tak dlouho nic nenapsala. To víte, začátek školy bývá krutý, asi tak jako zima pro mravence. Ale to nikdy nebude lepší. Myslím tím i to, že se tato situace moc nezmění po dobu školního roku. Ano, Bohužel.

Ale přesuňme se už k dnešnímu tématu. Dlouhým vlasům.
Jak jste si možná všimly (nebo aspoň já mám takový pocit) ulice se čím dál víc zaplňují kráskami s dlouhými vlasy. Není podivem, že bych se taky chtěla zapsat na seznam dlouhovlasých fešand. Jenže. Známe ho každá. Ten mozkový zkrat, kdy vám podvědomí vnutí myšlenku, že krátké vlasy je to pravé ořechové pro vás. Buď z vlastí zkušenosti, nebo od vaší Bff. Já bohužel z té první možnosti. Stalo se stalo, teď si musím cestu ke svým ztraceným dlouhým vlasům co nejrychleji zase najít.
To je to, co v dnešním článku a zároveň úvodním článku do rubriky "Krása" budeme řešit. Jak urychlit růst vlasů.
Věřte mi, opravdu důkladně jsem prolustrovala veškeré články v tomto směru.
Zrychlení růstu vlasů je v podstatě taková dietka. Nebudeme si nic nalhávat. Pokud chcete, aby vás vlasy měly rády, dopřávejte jim vitamíny z ovoce a zeleniny, pijte vodu. U tohohle jsem zjistila, že mi hodně pomáhá vzít si brčko. A ještě nějaký hezký brčko. Pití s brčkem je prostě mnohem zábavnější!!!! Potom si napustíte velkou skenku vody, zapíchnete brčko a ani nevíte jak ji máte v sobě. Zkátka - doporučuju!!!!!
Potom často píší, že na růst vlasů je dobrý zinek, křemík, selen a vitamín C. Jsou samozřejmě i tablety, ale i ovesné vločky, mandle, mořské plody, luštěniny, dýňová semínka, banány nebo rozinky i sýry tohle v nějakém malém množství obsahují.
Vodou, vitamíny a zinkem vlasům pomáháme zevnitř, je potřeba ale taky něco udělat i pro zevnějšek. Základem je, že si zvolíme jeden vlasový typ, kategorii, ke kterému se naše vlasy podobají. Já jsem zrovna nešťstná z mých příliš hustých, hrubých, krepatých a nelesknoucích se vlasů. A co je nejhorší, vážené - ony jsou vzadu neústupně vlnité a hrubé a zepředu rovné a heboučké. Ale toto tvoří asi tak jednu čtvrtinu mého porostu. Bohužel. S krepy asi musíme mít trpělivost, vybírat šampony na zjemnění a vyšší lesk.
Základní pravidlo, jak zachovat vlasy nelámavé (když se lámou, nikdy nemůžou dorůst požadované délky) je nefénovat, nežehlit ani nekulmovat. Při umývání nehty nedřít kůži, ale promasírovat kořínky vlasů. Krev se víc rozproudí a vlasy mají víc živin. Ručníkem nedrbat, jen je jím jemně vyždímat. A taky nečesat mokré, protože když jsou vlsay mokré, jsou nejvíc náchylné k lámání. A to my přece nechceme! Když už jsme u toho česání - klasický plastový kartáč je pro vaše vlasy největší hřích! Když už tak novinku Tangle Teezer http://kosmeticke-pomucky.heureka.cz/tangle-teezer-salon-elite-pink/ nebo dřevěný kartáč (ten už jsem zkoušela, ale moc mu to s mými hustými vlasy nešlo a skončil na áru) nebo, když chcete moc zainvestovat, kartáč s kančími štětinami. A teď to DIY:
Domácí výživné maky posilující růst!!!!!

  • kopřivový vývar a maska
  • kávová maska
  • kefírová maska


Něco z toho určitě zkusím, a napíšu o tom.
Vlastně, mám takovej projekt: Teď moje přední vlasy měří 31 cm. Chtěla bych dosáhnout minimálně dvojnásobku.
Říká se, že vlasy ti vyrostou 1 cm za měsíc. Tak já si to budu každá měsíc 27. dne měřit. A uvidíme!!!!!!

Loučím se s vámi,
Vaše
Clair

Co byste chtěli???

6. září 2013 v 18:53 | Clair |  The Other
Zdravím všechny, co zrovna čtete tenhlt článek, jsem moc ráda. Celkem vzato tenhle článek bude prakticky o ničem. Jenom bych, vážení potřebovala zjistit, o čem byste chtěli číst.

  1. ŠPERKY - Náramky, náhrdelníky, náušnice, prstýnky, brože...
  2. DOPLŇKY - Čelenky, brýle, kabelky, kapsičky, šátky, ponožky, rukavičky, bloky, deníky...
  3. OBLEČENÍ - Trička, kraťase, kalhoty...
  4. DEKORACE - Polštáře, květináče, ramínka, kelímky, home dekor...
  5. KRÁSA - Líčení, (přírodní) kosmetika, účesy...

Tímhle měním i rubriky, tak abyste se orientovali.
Pro to, o čem byste nejraději četli hlasujte v anketě a když máte víc adeptů, prostě jeden vyberte, ale i ty ostatní napište do komentářů, dobře?