Leden 2014

Jak na (únorovou) trudomyslnost...

26. ledna 2014 v 13:19 | Clair |  The Other
Jako každý rok i letos se nám do našeho snažení připlete konec ledan a únor (nezbedníci!). Do jakého snažení? Do snažení, abychom dosáhly novoročním optimismem vytyčených cílů. Často bývá problém, abychom v únoru překonaly samu sebe a dotáhly to do konce. Padají otázky typu: Zač mi to stojí?! Co já se tady budu dřít, vždyť to stejně nepomáhá! a pak už to jde z kopce a vaše novoroční předsevzetí už nejsou krásná, skvělá a bůhví co ještě, ale umouněná, kašlou a popotahují. A tak ty chudáčky mrzáčky stavíme pod gilotinu a žijeme dál nudný pohodlný starý život.

Ale je tu můj první blogový nový rok a já cítím, že letos by to mohlo být trochu jinak.
Letos jsem na únorový splín nachystaná! A já se nedám, vážení!!!!

1) Jako první je třeba, abyste se něčím motivovali. Třeba se podívejte na nějaké hezké novoroční video, nebo si přečtěte můj novoroční článek ;) Každopádně je třeba, abyste se vrátili zpátky a zase nasákli tu natěšenou a optimistickou atmosféru.

2) Když už jste se motivovali, měli byste si napsat nějaká pravidla. Když si sami napíšete pravidla, je to úplně jiné, než když vám je stanoví někdo jiný (testováno). Asi k sobě samé chováme větší respekt. Víte, že jste si přála, aby to tak opravdu bylo a myslela jste si, že budete šťastnější. Pochopíte, že momentálně máte mozek zamlžený chvilkovou trudomyslností, kterou pohled na pravidla lehce smaže. Situace se ovšem mění, jakmile zjistíte, že se vaše předsevzetí/sny absolutně neshodují s vaším životním stylem.


3) Vypracujte detailnější plán, než jste měli v lednu, kdy to spočívalo jen v hrubém vytyčení cílů. Věřte, že když si svoje sny rozkouskujete na drobnější a splnitelnější úkoly, bude to snažší....

Abyste dosáhli svého, napište si vaše sny někam růžovou pastelkou, tak, abyste je měli pořád na očích.

Věřím, že tahle 3 pravidla vám pomůžou zahnat únorovou hrozbu, když na ni budete připraveni :)
Však ono to nějak půjde. A kdyby jste s mou metodou souhlasili, nechte mi tu komentář....

Nedejte se!!!!

Vaše Clair...DIY Tuesday - Vylepšená krabička na šperky

21. ledna 2014 v 16:16 | Clair |  DIY - Home
Tak jsem tu zpět!!!
Musím vám říct, že na hádanku z minulého článku odpověď ještě nedostanete (a nemuselo vás hádat tolik), protože jsem dostala perfektní nápad. Takový DIY projekt jsem ještě nedělala. Zaprvé to bude první článek do rubriky Home a zároveň to bude první DIY, které vzešlo z mojí hlavy. Ano přiznávám, zatím jsem se pokaždé někde inspirovala (teda aspoň myslím), ale tak nějak jsem to vždycky pojala ve svém duchu. Skoro vždycky proto, že mi chyběly nějaké věci a tak to bylo jednodušší.

Nejprve vám povím, jak ten nápad vznikl. Přednedávnem jsem "refreshovala" (=přeskládala) svůj toaletní stolek. Takový refresh si v mém případě žádá hodně iniciativy a inspirace. Věřte mi, že v téhle době jí není málo. A jak jsem tak refreshovala a dávala svému stolku novou tvář, přišla jsem na to, že se mi hrozně dlouho a špatně dostává ke šperkům, které nosím nejčastěji. Ne, že bych nějaké diskriminovala nebo na ně byla zlá, to já fakt nejsem! (něco možná malinko zlobilo, to jo...) A tehdy mě napadlo inovativní řešení:

Za záclonou, aneb co očekávat do budoucna

14. ledna 2014 v 17:31 | Clair |  DIY - Accessories
Co očekávat do budoucna?
To je jednoduché... Určitě jste si vyvodily, že se budu snažit nezanedbávat blog. A tak si na tak jednoduchou otázku zkuste odpovědět sami... Ale v nejbližší budoucnosti? To vím jenom já, ha!!! Vy můžete hádat...


Sny roku 2014

5. ledna 2014 v 14:43 | Clair |  The Other
V první řadě se vám všem musím omluvit. Není to poprvé a myslím, že to není ani naposledy. Bohužel. Zkrátka, je to se mnou jako na houpačce. Když už si říkám, že bych mohla napsat článek a napadne mě nějaký spásný nápad, podívám se omylem na nějaké vážně dobré blogy a najednou mě přepadne splín. Vždyť takhle dobrá já nikdy nemůžu být! A proč se proboha o něco vůbec snažím?!

Přicházející Nový Rok mě vždycky zaplaví nečekanou nadějí. Pocitem, že všechno by mohlo být úplně jinak. Najednou vím, že to zvládnu. Přelezu všechny překážky a hnízdečko si vystelu nejměkčí vatou (možná bude i vonět). Načechrám si peříčka, procvičím hlásek a celému světu oznámím, jak je mi skvěle! Kéž by... Prvotní nadšení a optimismus mě opouští většinou v půlce února. Copak nemůže bý Nový rok každý měsíc a půl?
Dáváte si předsevzetí? Ne, já předsevzetí nemám, já mám sny...

Předsevzetí mi přijdou moc těžká. Ano, těžká! Když se řekne předsevzetí, jednoduše si vybavím, něco, co se musí zvládnout, i kdybych měla opelichat. Máte seznam s předsevzetími a každé ráno se na něj díváte. Tenhle seznam mi přijde jako seznam toho, co zoufale potřebuje spravit, nefunguje, je rozbité. Věci na takovém seznamu většinou bývají těžko spravitelné a hodně se u toho nadřete. Jsou to věci, na které se netěšíte ani trošičku. Všechno se změní, když máte seznam se sny. Jsou na něm věci, u kterých víte, že vám udělají zaručeně dobře, budete se cítit lepším člověkem. Nevím jak vy, ale já se do plnění SNŮ vrhám po hlavě. Pravda, někdy až moc zbrkle. To si potom připadám jako neposdné dítko v kočárku, co se neustále naklání dolů pro kamínky. Potřebovala bych připnout za kšandičky, vynadat, trošku si pobrečet a srovnat si to v hlavě.


Takže, to jsou mé letošní SNY:

1) Chci začít zdravě jíst. Nemusí to být každý den, ale chtěla bych nějak snížit hladinu cukru kterou přijímám. Myslím, že zatím bude stačit, když začnu hlídat snídaně a svačiny. Odstraním slazení čaje (tohle bude podle mě nejtěžší) a začnu pít vodu.
y


2) Začnu o sebe pečovat. Ven budu vycházet tak, abych sama byla spokojená s tím, co mám na sobě. Můj šatník už nepozná ani o jednu ošklivou mikinu víc. Pápá...


3) Začnu se víc usmívat, i když můj úsměv není nejkrásnější. A klidně si pořídím růžové brýle. Člověk někdy potřebuje vidět věci lepší, než doopravdy jsou.4) Začnu o sebe víc pečovat. To neznamená, že budu zmalovaná jako obrázek, ale chtěla bych se skamarádit alespoň s pudrem. Minimálně. Ale myslím, že by mu bez bronzeru nebo tvářenky bylo smutno...
5) Udělám si víc času na blog. Určitě to zvládnu. V těch prázdných chvílích v tramvaji budu přemýšlet a doma rychle něco napíšu. Aspoň vám řeknu ahoj!


6) Naučím se, jak si vážit sama sebe. Myslím, že kdybych splnila všechny tyto body, měla bych se radši a věděla bych, že jsem předčila svá vlastní očekávání, to znamená, že jsem se stala lepším člověkem. Když nad tím tak přemýšlím, mé budoucí já, které splnilo všechny body je mým idolem.
Jsem ráda, že jsem konečně napsala článek (po měsíci!!!!) a jsem ráda, že jsem si srovnala myšlenky. Doufám, že to zvládnu. Co vy, máte taky SNY??? Nebo jste na sebe tvrdí a dáváte si předsevzetí?

Myslím, že teď už mi nezbývá, než vám pořát mnoho úspěchů, sladkých výher a potěšení v roce 2014 s touhle roztomilou PFkou....

Mějte se krásně!
Clair :*