Sny roku 2014

5. ledna 2014 v 14:43 | Clair |  The Other
V první řadě se vám všem musím omluvit. Není to poprvé a myslím, že to není ani naposledy. Bohužel. Zkrátka, je to se mnou jako na houpačce. Když už si říkám, že bych mohla napsat článek a napadne mě nějaký spásný nápad, podívám se omylem na nějaké vážně dobré blogy a najednou mě přepadne splín. Vždyť takhle dobrá já nikdy nemůžu být! A proč se proboha o něco vůbec snažím?!

Přicházející Nový Rok mě vždycky zaplaví nečekanou nadějí. Pocitem, že všechno by mohlo být úplně jinak. Najednou vím, že to zvládnu. Přelezu všechny překážky a hnízdečko si vystelu nejměkčí vatou (možná bude i vonět). Načechrám si peříčka, procvičím hlásek a celému světu oznámím, jak je mi skvěle! Kéž by... Prvotní nadšení a optimismus mě opouští většinou v půlce února. Copak nemůže bý Nový rok každý měsíc a půl?
Dáváte si předsevzetí? Ne, já předsevzetí nemám, já mám sny...

Předsevzetí mi přijdou moc těžká. Ano, těžká! Když se řekne předsevzetí, jednoduše si vybavím, něco, co se musí zvládnout, i kdybych měla opelichat. Máte seznam s předsevzetími a každé ráno se na něj díváte. Tenhle seznam mi přijde jako seznam toho, co zoufale potřebuje spravit, nefunguje, je rozbité. Věci na takovém seznamu většinou bývají těžko spravitelné a hodně se u toho nadřete. Jsou to věci, na které se netěšíte ani trošičku. Všechno se změní, když máte seznam se sny. Jsou na něm věci, u kterých víte, že vám udělají zaručeně dobře, budete se cítit lepším člověkem. Nevím jak vy, ale já se do plnění SNŮ vrhám po hlavě. Pravda, někdy až moc zbrkle. To si potom připadám jako neposdné dítko v kočárku, co se neustále naklání dolů pro kamínky. Potřebovala bych připnout za kšandičky, vynadat, trošku si pobrečet a srovnat si to v hlavě.


Takže, to jsou mé letošní SNY:

1) Chci začít zdravě jíst. Nemusí to být každý den, ale chtěla bych nějak snížit hladinu cukru kterou přijímám. Myslím, že zatím bude stačit, když začnu hlídat snídaně a svačiny. Odstraním slazení čaje (tohle bude podle mě nejtěžší) a začnu pít vodu.
y


2) Začnu o sebe pečovat. Ven budu vycházet tak, abych sama byla spokojená s tím, co mám na sobě. Můj šatník už nepozná ani o jednu ošklivou mikinu víc. Pápá...


3) Začnu se víc usmívat, i když můj úsměv není nejkrásnější. A klidně si pořídím růžové brýle. Člověk někdy potřebuje vidět věci lepší, než doopravdy jsou.4) Začnu o sebe víc pečovat. To neznamená, že budu zmalovaná jako obrázek, ale chtěla bych se skamarádit alespoň s pudrem. Minimálně. Ale myslím, že by mu bez bronzeru nebo tvářenky bylo smutno...
5) Udělám si víc času na blog. Určitě to zvládnu. V těch prázdných chvílích v tramvaji budu přemýšlet a doma rychle něco napíšu. Aspoň vám řeknu ahoj!


6) Naučím se, jak si vážit sama sebe. Myslím, že kdybych splnila všechny tyto body, měla bych se radši a věděla bych, že jsem předčila svá vlastní očekávání, to znamená, že jsem se stala lepším člověkem. Když nad tím tak přemýšlím, mé budoucí já, které splnilo všechny body je mým idolem.
Jsem ráda, že jsem konečně napsala článek (po měsíci!!!!) a jsem ráda, že jsem si srovnala myšlenky. Doufám, že to zvládnu. Co vy, máte taky SNY??? Nebo jste na sebe tvrdí a dáváte si předsevzetí?

Myslím, že teď už mi nezbývá, než vám pořát mnoho úspěchů, sladkých výher a potěšení v roce 2014 s touhle roztomilou PFkou....

Mějte se krásně!
Clair :*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Domča:) Domča:) | Web | 5. ledna 2014 v 20:12 | Reagovat

Páni,pokud máš dobrou představivost,tak právě slyšíš jak ti tleskám a jak si říkám,páni tak ta je dobrá....!!!
Wow! Klobouk dolů,píšeš tak rozumně:))
Akorát zní to trošku spíš jak předsevzetí...obvykle když je to sen tak to je ,chtěla bych' ale když je to ,udělám,začnu,budu' tak je to spíš tvrdý rozhodnutí-předsevzetí....ale ok.

NO a když jsme u toho,tak ve všech bodech s tebou souhlasím:) Ten pudr tvářenku a bronzík půjdem koupit spolu,jasný?!
Vážně,souhlasím s tebou úplně ve všem a pokud to dokážeš ty,tak i já!!!!! Víš jaká jsem soutěživka,že? :DD Nejlepší je to jedení zdravě a úsměv a to vycházení ven....to se mi líbí nejvíc!!!!

Už se na tebe zítra těším...:) A teď rychle-zemák:pp

2 Anny Anny | 6. ledna 2014 v 15:24 | Reagovat

No, je to fakt dobré. Já chci taky omezit cukr. Je vidět, že přednáška o zdravé víživě zabrala:D A to usmívání je super nápad, ale ty víš ,že jsem o něm tak trochu psala:D

3 Domča:) Domča:) | Web | 6. ledna 2014 v 18:11 | Reagovat

[2]: Ne,Ani,žes nenapsala výživě s měkkým I...no nevadí:D
Holky,holky vždyť vy vůbec nepotřebujete omezovat cukry!!

4 Clair Clair | Web | 6. ledna 2014 v 18:53 | Reagovat

[1]:Páni, děkuju :´´) Je to od tebe moc hezký...
Víš, kdybych tam napsala "chtěla bych" znělo by to jako, že se to teda možnááá, jednou v budoucnu pokusím splnit... Kdybych jenom "chtěla" po čase bych zapomněla, jak je to pro mě teď na začátku důležitý.
Myslíš, že mě trumfneš?! ;p? Už teď mám v ledničce jenom bílý jogurty a koupila jsem i kefír (ten je prý zdravej)...

[2]:Jo, je to trochu ohraný, že ta přednáška zabrala, i když ta baba byla vážně naivka... Prej "kupujte ty, co mají 100%, těm se dá věřit..." Jasně... Nebo s tou nálepkou "vím co jím"!!!!!

[3]:No, drahá, možná nepotřebujeme omezovat cukry, ale nechceme být v budoucnu omezovaný cukrovkou...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama