DIY - Accessories

DIY Back to school - 5 subjects notebook

23. srpna 2014 v 12:09 | Clair
Milí zlatí, jsem tu zase.
A tentokrát s sebou nesu nejen nový DIY článek, ale taky vám chci připomenout, že už jenom týden. Jenom ubohý, kratičký, malilinkatý týden a zase nás školou povinné zavřou a budou nás mučit. Někdo na to nechce ani myslet a až v neděli 31. srpna si vzpomene, že zítra jde do školy. Myslím, že je to celkem jedno. Šok to bude tak jako tak.
V tomhle je úloha blogerů a (co teprve) Youtuberů o něco težší, musí na školu myslet už v srpnu. Ale to je naše chyba. My blbci. :) A tak jsem dneska napsala článek o tom, jak se chystám do školy. Abyste se třeba mohli inspirovat.
V jednom obchodě jsem zahlédla parádní blok, který byl rozdělený do pěti částí, tedy pět sešitů v jenom. Je to hrozně praktické, ale 90 Kč? Až doma mě husu napadlo, že si ho přece můžu udělat....

DIY - Easter bunny bobby-pin

18. dubna 2014 v 9:14 | Clair
Asi byste mě měli odstřelit.
Nestíhám a zanedbávám svůj blog. Jsem hrozná. Líná. Sobecká (?).

Dnes tu ale pro vás mám nový článek! S velikonoční tématikou! Kdo by to byl řekl?!! Doufám, že se vám bude líbit.
Rozhodla jsem se, že když už jsou ty velikonoce, měla bych udělat něco typicky jarního. A tak je čas na změnu... Typicky velikonoční je to ve dvou směrech: králíčci a zajíčci k velikonocům prostě patří, ale není na škodu je zkrášlit tak, aby to nesedělo k vašemu stylu. O tom je přece jaro, ne? Čas na změnu, trochu se odvázat!!! Tak v mé hlavě vznikl nápad na pinetky s třpytivými zajíčky (nebo jsou to králíčci?)

DIY - Book belt

2. února 2014 v 16:48 | Clair
Říkáte si: knižní pásek???? Nezbláznila se tak trochu?!
Tak vám teda na rovinu, s čistým svědomím říkám: ne, nezbláznila.
Řeč je tu o mém novém inovativním DIY vynálezu. Také se vám občas (když čtete knížky do doporučené četby) stává, že vás napadne něco, co by se dalo eventuelně použít při zápisu do čtenářského deníku, ale vy, jelikož nemyslíte jenom na dop. četbu to do rána zapomenete? Nebo jste ještě nikdy nenarazili na vhodnou záložku, která by od vás sama od sebe neutíkala? (ale já na ně nejsem zlá, fakt že ne!!!!) Ano, obojí je můj případ... A tak mi na mysl přišel knižní pásek. Obepnete jím knížku, do přihrádky strčíte tužku a papír a žádný skvělý nápad už neuteče! (pokud neuteče ten papír...) Můžete tam i připsat, na kolikáté straně jste skončili a nemusíte zatěžovat paměť dlaším číslem...

Za záclonou, aneb co očekávat do budoucna

14. ledna 2014 v 17:31 | Clair
Co očekávat do budoucna?
To je jednoduché... Určitě jste si vyvodily, že se budu snažit nezanedbávat blog. A tak si na tak jednoduchou otázku zkuste odpovědět sami... Ale v nejbližší budoucnosti? To vím jenom já, ha!!! Vy můžete hádat...

DIY Tuesday

15. října 2013 v 20:26 | Clair
Zdravím všechny!!!!!!!!!
Říkáte si, co ten nadpis? Ano, vymyslela jsem "DIY Tuesday" pro vás, aby můj blog nestál a já se neflákala.... Takže každé úterý (neslibuju, že opravdu každé) budu psát o nějakém mém DIY tvoření... Ať už to bude něco o nehtech, prostě nějaká prkotina, pořád se budu snažit něco napsat :)

A zrovna dneska jsem si pro vás připravila plátěnou tašku!!!!V sobotu jsem na své narozeninové oslave dostala od Míši novou nepotištěnou plátěnou tašku. Díky Míšo!!!!!!! :* To je pro mě něco jako otevřené dveře a během deseti minut (???) jsem měla jasno, co na ní bude.
A tak vznikla moje plátěná taška se sovou.....
(ano, já vím, zapomněla jsem otočit obrázek :(, ale už se mi ukrutně nechce to předělávat....)

DIY - Plátěná taška

15. srpna 2013 v 21:39
Trvalo dlouho a jsem zpět. Bohužel. Všem pravidelným (neexistujícím) návštěvníkům se opravdu omlouvám. Soráč... :D Je docela sranda, omlouvat se takhle do větru... Upřímně, stašně se mi po vás stýskalo :D Vy neexistující :* Ale teď už k dnešnímu projektu.
Vrátili jsme se z těch všech dovolených, kde jsem měla čas hezky si rozmyslet, jaké budou moje další DIY cíle. První věc (no dobře, asi stotisícátá padesátá pátá) , kterou jsem po příjezdu udělala, šla jsem si nakoupit "suroviny". Nakupování je báječný, vždycky. Nejlíp, když svítí sluníčko. Ten "náš" obchůdek nemá skoro žádný okna a i přesto, že je tam žárovka, vžycky tam není úplně jasno. Je malinkatej, ale maj tam všecko. Vždycky to tam voní po papíru a je tam úžasnej klid. Taky si neumím představit, že by se tam nahrnulo nějak moc lidí. Když z té prosluněné ulice vejdete do toho klidu, jako by vás pohlita mírumilovná květina, která vás jenom tak ožužlá, asi jako kdybyste byli na masáži, a ještě v extázi vás vyplivne na chodník. Jdete, jdete sluníčko zase prohřívá vaši kůži, kolem vás se šinou auta, jdete, jdete, máte pocit z dobře utracených peněz a přemýšlíte nad tím, co budete dělat s tím nákupem, jdete, jdete - ale prosím vás, nezapomeňte, kde jste chtěli přejít.
V tom našem okouzlujícím obchůdku jsem si koupila i základ na můj dnešní projekt. Plátěnou tašku. Cha.
Už jsem jednu vyráběla Dominičce k narozeninám a dlouho jsem toužila po své, až se to vyplnilo. Právě DNES.
Oh, ano správně, tak vypadá. To je ona.Spáchala jsem to tzv. razítkovou metodou. Znamená to, že budete potřebovat:
  • plátěnou tašku
  • barvu na textil
  • tužku, která má na konci gumu
  • staré (klidně i nové) noviny

Ano, opravdu je potřeba, aby tam ta guma byla. Tou totiž budete tisknout. Moje už je krapet.... opotřebovaná. Když jsem byla menší, stříhala jsem tyhle konce gum a předkládala je plastovým figurkám, jakožto nesmírně lákavé dortíky. Delikatesa... Měli jste slyšet, jak mlaskali.
!!!!!!!!!!!!!!!!!! NEZAPOMEŇTE DO TAŠKY VLOŽIT NOVINY !!!!!!!!!!!!!!!!!
Jistě jste si všimli, že má taška má i nápis. Dots znamená puntíky. Tužkou si napište, jaké slovo tam chcete mít, pak si tentýž hrot namočte do barvy a obtáhněte. Nebojte, abyste se zbavili barvy, stačí tužku ostrouhat.

Teˇnamočte do barvy druhý konec tužky a otiskněte na tašku. Nevadí, že nějaký puntík bude necelistvý, taška nabyde na originalitě. Musíte si najít zbůsob, jakým otírat gumu do barvy, aby vám výsledek vyhovoval.

Výsledek by se měl ještě zažehlit, ale moje zkušenost je, že barva drží i bez zažehlení a když zažehlíte, taška obporně zhnědne. Ale nevím, třeba budete mít jinou barvu na textil...


Tak vám přeju hodně zdaru
Zase někdy napíšu (doufám)
*Clair*Tak trochu DIY diář

27. června 2013 v 19:57
Tak jsem tu zase po "dlouhé době" zpátky. Tentokrát vám přináším článek o mém novém diáři.
Na konci tohoto roku se mi naskytl problém. Už mi došel diář, mám (teď už vlastně nemám) jenom ten ohyzdnej, školní. A na příští rok bych znovu chtěla diář, protože jsem zjistila, jak moc bezmocná bez něj jsem. ABSOLUTNĚ nechápu ty lidi, co bez něj dokážou aspoň průměrně fungovat. Všechny písemky, projekty, akce, prázdniny a vůbec data... A samozřejmě taky nechápu jedince, jejichž mozek reaguje na barvy. Ne, nám to asi vážně nepůjde. Nikdy.
Nicméně, chtěla bych diář až od nového roku 2014, protože ty jsou mnohem hezčí a elegantnější. Jasně, mohla bych si ho nějak obalit, ale mě jde i o ten vnitřek a nakraji mít nějaký s prominutím infantilní (nevyspělý, dětinský pozn. aut.) smajlíčky, na dokumentaci nálad. Do diáře si rozhodně nelepím žádný vstupenky a ani jízdenky nebo fotky, diář pro mě má čistě praktický význam. A zadruhé, na to opravdu nemám čas.
Zase zpátky k tomu diáři. Takže, měl by být elegantní a nejlépe s týdenním nebo ještě lépe denním plánováním.
JENŽE, co budu dělat, od září do prosince????
Jednou jsem tak prohrabovala šuplíky, tam byly všechny ty knížečky a obrázky z dětství a byl tam i jeden chudáček zapomenutý diářek. Když jsem byla v nějaké třetí třídě, samozřejmě jsem nemohla tušit, že by se mi mohl hodit. Byl na rok 2007. Jak jsem jím tak listovala, napadlo mě, že bych ho mohla zrenovovat!!!! Stránky byly vydělávací!!!! Tak jsem si napočítala stránky, obkreslila je podle původních proděrovala a navlíkla!
Tady je!!!!

 
 

Reklama