DIY - Beauty

DIY Summer nail art

28. července 2014 v 16:11 | Clair
Krásné odpoledne moji milí!
Já vím, že jsem zase předlouho nic nenapsala, ale to víte, prázdniny jsou prázdniny a nicnedělání musí být, s tím se nedá nic dělat, i kdyby třeba mělo být na úkor blogu.

Dneska píšu článek o jedné krásné holčičí věci. Každá přece chceme mít krásné nehty, no ne? Nevím, jak vy ostatní, ale já si myslím, že nápadité a barevné vzory na nehtech k létu patří víc než ke kterémukoliv jinému ročnímu období. Na létu se mi ještě líbí tetování henou. Na to zatím nemám odvahu, ale třeba někdy příště :)

Měsíčník - Vlasy v centimetrech - Listopad

29. listopadu 2013 v 17:22 | Clair
Ahojky!
Máme tu zase 29. den dalšího měsíce. Taky se vám zdá, že je to chvilka, co jsem vám psala na posledy o svých vlasech? Jak nám ten čas letí.... Je listopad, měsíc, kdy by mělo padat listí a on přitom padá i sníh! A budou vánoce!!! Vlastně už za měsíc vám budu psát obohacená o nové věci, nasáklá vánoční atmosférou a těžší o pět kilo... Áh, strašně se na to těším. Ale o tom jindy ( => ano, připravuje se článek na vánoční téma...;) )

29. Listopad 2013
- 33,5 sem tam 34, 35
- měřeno kolmo k čelu
- vysouvacím metrem

Co jsem udělala pro rychlejší růst?
+ nic
- jsou pořád v drcku
- lakuju, což se na závodech ani jinak nedá :(

Ach jo... Tak málo! To je hrozný.... Sice jsem pro to nic neudělala, ale tak jsem to chtěla, jeden měsíc vyzkoušet, jak je to bez různých pomocných sil a toho všeho okolo... Teď zase zkusím dávat tam ty kopřivový vývary a možná nějakou tu avokádovou masku, ale i tak.... Za listopad cítím jednoznačné zklamání....
Ty přední sice neměří o moc víc, ale celkově moje délka vypadá asi zhruba takto:
Končí pod prvním žebrem na hrudi, který tam nahmatám...

Tak užívejte prosinec, snad vám v brzké době napíšu...
Clair

DIY Tuesday - Lip Peeling

5. listopadu 2013 v 16:56 | Clair
Dnes jsem tu s DIY Tuesday a zároveň s prvním listopadovým článkem!!!
Tentokrát jenom něco lehčího...
Znáte to, pomalu se blíží zima, venku je čím dál víc sychravo. Už nestačí jenom lehké podzimní parky ( :) )... Nejenom váš člověk, ale i vaše rty tím trpí! Praskají, schnou a na konci dne vypadají jako sušený švestky.
V první řadě to chce relax :). (Ách, víte, jak moc bych chtěla lékařskej předpis na povinnej relax?) No vážně! Rty praskají, protože si je olizujeme v nízkých teplotách. A proč si je olizujeme? Většinou proto, že jsme z něčeho nervózní nebo nejisté. Takže druhé pravidlo: neolizovat!!! Prostě se to snažme omezit, abysme proti oschlé kůžičce nebojovaly půl roku, když stačí si jenom dávat pozor na blbý olizování.... No uznejte... Zatřetí, stojí za to, nosit všude možně loje, vyživující balzámy a lesky. Pro rty, které na praskání hodně trpí myslím, spíš mastnější. Já sama mám čokoládový balzám oriflame a ten je něco mezi a řeknu vám, zlatý lobello... Ale dopotřebovat to musím....
Občas se hodí i nějaký ten lip peeling. Odře starou kůži a pokud je s medem, zároveň i vyživí. Nemusíte kupovat něco v drogérkách, myslím, že nejlepší si vyrobíš sama. Máš jistotu, že sis tam nedala nějakou s***ku nebo něco, co by ti nebylo příjemný.

Měsíčník - Vlasy v centimetrech - Říjen

29. října 2013 v 19:18 | Clair
Ahojky!!!
Tak jsem tu zase! Musím vám ale sdělit smutnou zprávu. Málem jsem na vás zapomněla... Kdyby mi to Doomi nepřipomněla... To víte, prázdniny jsou děsná hokna. Sedět u počítače v tlustých ponožkách s pořádným kakaem a brouzdat hřejivými stránkami ostatních blogů fakt není žádná sranda. A ještě - nedoporučuju dívat se z okna.
Tak pojďte, na chvilku si zase budeme povídat o mých vlasech. Nemůžu uvěřit, že už je to měsíc...

29. Října 2013
- 33 cm
-kolmo k čelu
- vysouvací metr

Co jsem udělala pro rychlejší růst
+ 3 kopřivové vývary
+ hoodně hodně oříšků a hoodně hodně dýňových semínek
+ nefénuju (to sice nedělám už asi dva roky)
- vlasy nosím pořád v drdůlku
+/- snažím se sušit si vlasy pohazováním hlavy, abych nemusela chodit spát mokrou hlavou, což taky není dobře


Ano, vážně vyrostly o dva centimetry!!!! Skoro tomu nemůžu uvěřit.... Měřila jsem všechny vlasy okolo čela, takže je celkem malá pravděpodobnost, že jsem vynechala ty, které jsem měřila minule. Samozřejmě, všechno není na 43 cm, ale něco je míň a něco i víc (juhůůůůůůůů), i když to bylo i v Září. Jak je to všechno sestříhaný...

Musím vám říct, že shodou okolností jsem zároveň s tím, když jsem začala měřit vlasy, začala jsem i používat nový šampón... Víte, jak jsem si stěžovala, že je mám krepatý, suchý a neposedný. Neposedný sice zůstaly a asi navždy zůstanou, ale šampón trochu zmírnil krepatění a navrátil lesk. Mám obrovskou radost, teď dokonce zvládám nosit vlasy doma rozpuštěné, aniž by se mi při pohledu do zrcadla krapet navalilo. Myslím, že si to zaslouží, aspoň tu hoďku bez zátěže.


Tak zase 29. Listopadu s delšími vlasy (??????????)

Zavládnete ještě DIY Tuesday?

Měsíčník - Vlasy v centimetrech - Září

29. září 2013 v 19:17 | Clair
Dalo by se říct, že se opičím.
Ale ona se opičila dřív!!!! Ona - moje kamarádka Doomi http://diynapady.blog.cz/.
Tak abyste rozuměli, jak to teda bylo. Obě jsme začaly s tou mánií s těmi dlouhými vlasy. Když nad tím tak přemýšlí - a nechci si nic přivlastňovat - vlastně jsem to byla já, kdo s tím celým začala. Aspoň to jako první vyřkla. Stály jsme takhle před školou, jako každý den. O něčem jsme se bavily, blá bla bla (možná o vánocích) a já jsem začala odříkávat svoje nejbližší životní cíle. Bla, tamtmo, ono, bla - a dlouhý vlasy.... Domča se napřímila, rozšířily se jí zorničky: "Jo, přesně!!!! Já taky!!!!" (nebo tak něco) No, a tak to celý začalo. Pár dní jsme okukovaly nejhezčí dlohý vlasy ve škole a pak jsem jí poslala dlouhej mejl o tom, jak by se dal zrychlit růst vlasů. A vyšel z toho ten předchozí článek!!! Potom napsala ona- a já jí do komentářů napsala svou délku vlasů. A ona teď napsala celej článek jenom o svojí délce vlasů!!!! Tak to musím udělat taky ne?!?

Každý měsíc 29. si budu měřit vlasy a napíšu vám svůj pokrok.

29. září 2013
- 31 cm
- měřeno vysouvacím metrem
- kolmo k čelu
- vlasy u pěšinky

Co jsem udělala pro rychlejší růst
- nic, protože teprve začínám


Tak 29. října opět naviděnou - s delšími vlasy!!!!!!

Dlouhé vlasy? Ano!!!!

27. září 2013 v 20:46 | Clair
V první řadě se vám musím z celého srdce omluvit. Že jsem tak dlouho nic nenapsala. To víte, začátek školy bývá krutý, asi tak jako zima pro mravence. Ale to nikdy nebude lepší. Myslím tím i to, že se tato situace moc nezmění po dobu školního roku. Ano, Bohužel.

Ale přesuňme se už k dnešnímu tématu. Dlouhým vlasům.
Jak jste si možná všimly (nebo aspoň já mám takový pocit) ulice se čím dál víc zaplňují kráskami s dlouhými vlasy. Není podivem, že bych se taky chtěla zapsat na seznam dlouhovlasých fešand. Jenže. Známe ho každá. Ten mozkový zkrat, kdy vám podvědomí vnutí myšlenku, že krátké vlasy je to pravé ořechové pro vás. Buď z vlastí zkušenosti, nebo od vaší Bff. Já bohužel z té první možnosti. Stalo se stalo, teď si musím cestu ke svým ztraceným dlouhým vlasům co nejrychleji zase najít.
To je to, co v dnešním článku a zároveň úvodním článku do rubriky "Krása" budeme řešit. Jak urychlit růst vlasů.
Věřte mi, opravdu důkladně jsem prolustrovala veškeré články v tomto směru.
Zrychlení růstu vlasů je v podstatě taková dietka. Nebudeme si nic nalhávat. Pokud chcete, aby vás vlasy měly rády, dopřávejte jim vitamíny z ovoce a zeleniny, pijte vodu. U tohohle jsem zjistila, že mi hodně pomáhá vzít si brčko. A ještě nějaký hezký brčko. Pití s brčkem je prostě mnohem zábavnější!!!! Potom si napustíte velkou skenku vody, zapíchnete brčko a ani nevíte jak ji máte v sobě. Zkátka - doporučuju!!!!!
Potom často píší, že na růst vlasů je dobrý zinek, křemík, selen a vitamín C. Jsou samozřejmě i tablety, ale i ovesné vločky, mandle, mořské plody, luštěniny, dýňová semínka, banány nebo rozinky i sýry tohle v nějakém malém množství obsahují.
Vodou, vitamíny a zinkem vlasům pomáháme zevnitř, je potřeba ale taky něco udělat i pro zevnějšek. Základem je, že si zvolíme jeden vlasový typ, kategorii, ke kterému se naše vlasy podobají. Já jsem zrovna nešťstná z mých příliš hustých, hrubých, krepatých a nelesknoucích se vlasů. A co je nejhorší, vážené - ony jsou vzadu neústupně vlnité a hrubé a zepředu rovné a heboučké. Ale toto tvoří asi tak jednu čtvrtinu mého porostu. Bohužel. S krepy asi musíme mít trpělivost, vybírat šampony na zjemnění a vyšší lesk.
Základní pravidlo, jak zachovat vlasy nelámavé (když se lámou, nikdy nemůžou dorůst požadované délky) je nefénovat, nežehlit ani nekulmovat. Při umývání nehty nedřít kůži, ale promasírovat kořínky vlasů. Krev se víc rozproudí a vlasy mají víc živin. Ručníkem nedrbat, jen je jím jemně vyždímat. A taky nečesat mokré, protože když jsou vlsay mokré, jsou nejvíc náchylné k lámání. A to my přece nechceme! Když už jsme u toho česání - klasický plastový kartáč je pro vaše vlasy největší hřích! Když už tak novinku Tangle Teezer http://kosmeticke-pomucky.heureka.cz/tangle-teezer-salon-elite-pink/ nebo dřevěný kartáč (ten už jsem zkoušela, ale moc mu to s mými hustými vlasy nešlo a skončil na áru) nebo, když chcete moc zainvestovat, kartáč s kančími štětinami. A teď to DIY:
Domácí výživné maky posilující růst!!!!!

  • kopřivový vývar a maska
  • kávová maska
  • kefírová maska


Něco z toho určitě zkusím, a napíšu o tom.
Vlastně, mám takovej projekt: Teď moje přední vlasy měří 31 cm. Chtěla bych dosáhnout minimálně dvojnásobku.
Říká se, že vlasy ti vyrostou 1 cm za měsíc. Tak já si to budu každá měsíc 27. dne měřit. A uvidíme!!!!!!

Loučím se s vámi,
Vaše
Clair
 
 

Reklama