The Other

1. NAROZENINY!!!!

24. června 2014 v 14:56 | Clair
Je to téměř (úplně) neuvěřitelné!!!!! Ano, můj blog slaví své první narozeniny!!!! Rok je docela dlouhá doba a musím vám říct, že jsem na sebe docela pyšná, ať si říká kdo chce co chce.
Občas to sice stálo za pendrek, ale když se na to podíváme z velké výšky, myslím, že jsem spokojená.
První narozeniny jsou velká věc a tak si myslím, že bych vás měla pozvat na pořádnou oslavu....

Nebojte, bude tu hodně jídla a nikdo nebude trpět hlady

A dort? Nevím, co byste si přáli? Něco slavnostnějšího.....
...nebo to bude spíš taková domáčtější a veselá párty?


No, ať to bude jak chce můžete se spolehnout, že nakonec neodejdete domů s prázdnou. Přibalím vám do tašky tyhle domácí mintové marshmallows:

Jak na (únorovou) trudomyslnost...

26. ledna 2014 v 13:19 | Clair
Jako každý rok i letos se nám do našeho snažení připlete konec ledan a únor (nezbedníci!). Do jakého snažení? Do snažení, abychom dosáhly novoročním optimismem vytyčených cílů. Často bývá problém, abychom v únoru překonaly samu sebe a dotáhly to do konce. Padají otázky typu: Zač mi to stojí?! Co já se tady budu dřít, vždyť to stejně nepomáhá! a pak už to jde z kopce a vaše novoroční předsevzetí už nejsou krásná, skvělá a bůhví co ještě, ale umouněná, kašlou a popotahují. A tak ty chudáčky mrzáčky stavíme pod gilotinu a žijeme dál nudný pohodlný starý život.

Ale je tu můj první blogový nový rok a já cítím, že letos by to mohlo být trochu jinak.
Letos jsem na únorový splín nachystaná! A já se nedám, vážení!!!!

1) Jako první je třeba, abyste se něčím motivovali. Třeba se podívejte na nějaké hezké novoroční video, nebo si přečtěte můj novoroční článek ;) Každopádně je třeba, abyste se vrátili zpátky a zase nasákli tu natěšenou a optimistickou atmosféru.

2) Když už jste se motivovali, měli byste si napsat nějaká pravidla. Když si sami napíšete pravidla, je to úplně jiné, než když vám je stanoví někdo jiný (testováno). Asi k sobě samé chováme větší respekt. Víte, že jste si přála, aby to tak opravdu bylo a myslela jste si, že budete šťastnější. Pochopíte, že momentálně máte mozek zamlžený chvilkovou trudomyslností, kterou pohled na pravidla lehce smaže. Situace se ovšem mění, jakmile zjistíte, že se vaše předsevzetí/sny absolutně neshodují s vaším životním stylem.


3) Vypracujte detailnější plán, než jste měli v lednu, kdy to spočívalo jen v hrubém vytyčení cílů. Věřte, že když si svoje sny rozkouskujete na drobnější a splnitelnější úkoly, bude to snažší....

Abyste dosáhli svého, napište si vaše sny někam růžovou pastelkou, tak, abyste je měli pořád na očích.

Věřím, že tahle 3 pravidla vám pomůžou zahnat únorovou hrozbu, když na ni budete připraveni :)
Však ono to nějak půjde. A kdyby jste s mou metodou souhlasili, nechte mi tu komentář....

Nedejte se!!!!

Vaše Clair...






Sny roku 2014

5. ledna 2014 v 14:43 | Clair
V první řadě se vám všem musím omluvit. Není to poprvé a myslím, že to není ani naposledy. Bohužel. Zkrátka, je to se mnou jako na houpačce. Když už si říkám, že bych mohla napsat článek a napadne mě nějaký spásný nápad, podívám se omylem na nějaké vážně dobré blogy a najednou mě přepadne splín. Vždyť takhle dobrá já nikdy nemůžu být! A proč se proboha o něco vůbec snažím?!

Přicházející Nový Rok mě vždycky zaplaví nečekanou nadějí. Pocitem, že všechno by mohlo být úplně jinak. Najednou vím, že to zvládnu. Přelezu všechny překážky a hnízdečko si vystelu nejměkčí vatou (možná bude i vonět). Načechrám si peříčka, procvičím hlásek a celému světu oznámím, jak je mi skvěle! Kéž by... Prvotní nadšení a optimismus mě opouští většinou v půlce února. Copak nemůže bý Nový rok každý měsíc a půl?
Dáváte si předsevzetí? Ne, já předsevzetí nemám, já mám sny...

Předsevzetí mi přijdou moc těžká. Ano, těžká! Když se řekne předsevzetí, jednoduše si vybavím, něco, co se musí zvládnout, i kdybych měla opelichat. Máte seznam s předsevzetími a každé ráno se na něj díváte. Tenhle seznam mi přijde jako seznam toho, co zoufale potřebuje spravit, nefunguje, je rozbité. Věci na takovém seznamu většinou bývají těžko spravitelné a hodně se u toho nadřete. Jsou to věci, na které se netěšíte ani trošičku. Všechno se změní, když máte seznam se sny. Jsou na něm věci, u kterých víte, že vám udělají zaručeně dobře, budete se cítit lepším člověkem. Nevím jak vy, ale já se do plnění SNŮ vrhám po hlavě. Pravda, někdy až moc zbrkle. To si potom připadám jako neposdné dítko v kočárku, co se neustále naklání dolů pro kamínky. Potřebovala bych připnout za kšandičky, vynadat, trošku si pobrečet a srovnat si to v hlavě.


Takže, to jsou mé letošní SNY:

1) Chci začít zdravě jíst. Nemusí to být každý den, ale chtěla bych nějak snížit hladinu cukru kterou přijímám. Myslím, že zatím bude stačit, když začnu hlídat snídaně a svačiny. Odstraním slazení čaje (tohle bude podle mě nejtěžší) a začnu pít vodu.
y


2) Začnu o sebe pečovat. Ven budu vycházet tak, abych sama byla spokojená s tím, co mám na sobě. Můj šatník už nepozná ani o jednu ošklivou mikinu víc. Pápá...


3) Začnu se víc usmívat, i když můj úsměv není nejkrásnější. A klidně si pořídím růžové brýle. Člověk někdy potřebuje vidět věci lepší, než doopravdy jsou.



4) Začnu o sebe víc pečovat. To neznamená, že budu zmalovaná jako obrázek, ale chtěla bych se skamarádit alespoň s pudrem. Minimálně. Ale myslím, že by mu bez bronzeru nebo tvářenky bylo smutno...




5) Udělám si víc času na blog. Určitě to zvládnu. V těch prázdných chvílích v tramvaji budu přemýšlet a doma rychle něco napíšu. Aspoň vám řeknu ahoj!


6) Naučím se, jak si vážit sama sebe. Myslím, že kdybych splnila všechny tyto body, měla bych se radši a věděla bych, že jsem předčila svá vlastní očekávání, to znamená, že jsem se stala lepším člověkem. Když nad tím tak přemýšlím, mé budoucí já, které splnilo všechny body je mým idolem.




Jsem ráda, že jsem konečně napsala článek (po měsíci!!!!) a jsem ráda, že jsem si srovnala myšlenky. Doufám, že to zvládnu. Co vy, máte taky SNY??? Nebo jste na sebe tvrdí a dáváte si předsevzetí?

Myslím, že teď už mi nezbývá, než vám pořát mnoho úspěchů, sladkých výher a potěšení v roce 2014 s touhle roztomilou PFkou....

Mějte se krásně!
Clair :*

Co byste chtěli???

6. září 2013 v 18:53 | Clair
Zdravím všechny, co zrovna čtete tenhlt článek, jsem moc ráda. Celkem vzato tenhle článek bude prakticky o ničem. Jenom bych, vážení potřebovala zjistit, o čem byste chtěli číst.

  1. ŠPERKY - Náramky, náhrdelníky, náušnice, prstýnky, brože...
  2. DOPLŇKY - Čelenky, brýle, kabelky, kapsičky, šátky, ponožky, rukavičky, bloky, deníky...
  3. OBLEČENÍ - Trička, kraťase, kalhoty...
  4. DEKORACE - Polštáře, květináče, ramínka, kelímky, home dekor...
  5. KRÁSA - Líčení, (přírodní) kosmetika, účesy...

Tímhle měním i rubriky, tak abyste se orientovali.
Pro to, o čem byste nejraději četli hlasujte v anketě a když máte víc adeptů, prostě jeden vyberte, ale i ty ostatní napište do komentářů, dobře?

Co bych....

31. srpna 2013 v 15:12 | Clair
....dělala, kdybych mohla všechno na světě?
Jsem tu zpět i s novým článkem. Tentokrát je to z úplně jiné kapsy, než o čem píšu normálně. Vlastě nemám co tvořit, ale chci udržovat svůj blog v pochodu. Je to jednoduché jak facka.
A tak jsem stvořila článek na téma, co bych dělala, kdybych mohla cokoliv na světě.
Tady jsou moje sny.


Konečně bych odpromovala na nějaké slušné vysoké....


.....na rok bych odjela do Londýna....


....nebo no New Yorku...


.....kde bych mohla nosit všechny ty šílené DIY modely a nikde bych se nesetkávala s pozdviženým obočím a cukajcími koutky....


.......


...pořídila bych si krásný bílý prosvětlený byt....


....a mini coopera....


....a pod tím bytem bych měla okouzlující malé květinářství....


...nebo překrásnou cukrárnu....


....naučila bych se vařit minimálně jako Julia Child....


....pořídila si minimálně jeden polaroid....


....ale zároveň se stala amatérskou fotografkou s profesionálními fotografiemi....


....ach, ano málem bych zapomněla, také bych našla svého pana Božského....


....do důchodu si s nim pořídila kočičku.....


..... a měla minimálně jednu bezednou kreditní kartu.



Radím vám, udělajte si taky takový seznam, uvidíte, budete až překvapení, kolik vašich snů je splnitelných. A dělajte všechno pro to, aby se váš život stal přinejmenším kopií tohohle seznamu.


Tak zase u příštího článku :*

Pauza

4. července 2013 v 16:00
Takže přátelé, teď se s vámi budu muset na chvíli rozloučit :((
Jsou prázdniny, že ano, jezdí se na dovolené, na chaty, k tetičkám babičkám atakdále atakdále...
Nebojte, v srpnu už budu zpátky!
Snad se pustím i do něčeho většího, než jenom náramečky a náhrdelníčky....

Uvítání.....

24. června 2013 v 15:46
Ahój!
Tak vás tu vítám, zbloudilci! Ať aspoň víte, kde vás ty hyper-super počítačový vlny vyhodily...
Tady na "DIY-Try it!" jsem Clair, to jsem si pro vás vymyslela pseudonym, protože moje originální jméno se mi zdá dost strohý a hlavně nezkracovatelný (jasně, tohle není o moc lepší :p)
Jak už asi napovídá název, tenhle blog bude o tvoření DIY aneb do it yourself! Tento styl možná v něčem malinko napodobuje hippies, ale to se mi taky líbí, takže tu bude dost návodů na náramky, náhrdelníky nebo přívěsky a co já vím, možná se pustím i do něčeho většího :D
Většinou se tvoření týká recyklace starších materiálů a něco je fakt šílený.... Ale to je super a určitě se o to pokusím... Pak se sem řadí taky Mousteches, neboli knírky a do toho už jsem se stačila zamilovat!
Moje výtvory asi nebudou nijak zářný (jakože zazáří), protože se mi nechce utrácet za ty nejhezčí a nejkvalitnější materiály, ale už mám nějakej nákupní seznam, podle toho, co se mi zalíbí....
Tak to je snad do úvodu všechno....

A jeden nejlehčí DIY návod na úvod?
1. Zvedni levý koutek úst
2. Zvedni pravý koutek úst
3. Vznikne něco neodolatelného!!!!
 
 

Reklama